Yeni 2022 Mercedes EQS SUV daha hafif kamuflajla görüntülendi

Yeni 2022 Mercedes EQS SUV daha hafif kamuflajla görüntülendi

Mercedes, EQS SUV‘nin gelecek yıl görücüye çıkacağını duyurdu – ve bir Maybach versiyonu da yolda

Mercedes , BMW X7 ve Range Rover gibi lüks SUV’lar için tamamen elektrikli bir alternatif olan yeni EQS SUV’yi gelecek yıl tanıtacak ve bunlar en son casus fotoğrafları.

Bu yeni casus prototip, otomobilin hatlarına daha iyi bakmamızı sağlamak için kaplamayı faki grup ticari araç kiralama kamuflaj sargısının altına indirdi. Mercedes EQS sedanına çok benzeyen SUV, muhtemelen aerodinamik verimlilik açısından kapılar ve kaputta minimum kırışıklıklar ile çok temiz bir yüzeye sahip olacak.

Yeni 2022 Mercedes EQS SUV daha hafif kamuflajla görüntülendi
Yeni 2022 Mercedes EQS SUV daha hafif kamuflajla görüntülendi

Önde, EQS SUV, sedan ile aynı siyah ızgarayı ve C-şekilli tampon girişlerini paylaşacak. Farları da benzer bir üçgen şekle sahip, ancak otomobilin daha şişkin stiline uyacak şekilde büyütülmüşler.

Sedanda olduğu gibi Mercedes EQS SUV’da da ileri kabin stili olacak. Şaside yer kaplayan motor ve şanzıman olmadığından, markanın mühendisleri benzinli ve dizel motorlu GLS SUV ile karşılaştırıldığında içeride daha fazla yer açmak için ön camı ön tekerleklere doğru ittiler .

EQS’nin arka ucu, GLS ile karşılaştırıldığında biraz sıra dışı görünecek. Ön kabin tasarımı sayesinde uzatılmış, bu da otomobilin profilden daha çok bir arazi aracı gibi görünmesini sağlıyor. Ancak bu, arka koltuktaki yolcular için biraz daha fazla diz mesafesini serbest bırakmalı ve bagaj alanını en üst düzeye çıkarmalıdır.

Mercedes’in tasarım şefi Gordon Wagener geçtiğimiz günlerde Auto Express ile EQS’yi ve yaklaşan EQE SUV’nin tasarım özetini tartıştı ve şunları söyledi: “EQS’yi tarif ettiğim gibi benzer bir şekilde farklı görünecekler. Daha sorunsuz, daha entegre, daha aerodinamik, daha fütürist görünümlü olacaklar, bu nedenle yeni bir SUV türü olacak.”

Casuslarımız ayrıca, EQS sedan ile aynı 55,5 inçlik Hyperscreen bilgi-eğlence sistemini almaya hazır görünen yeni SUV’nin iç mekanına da iyi bir bakış sunuyor. Sistem 12,3 inç dijital gösterge paneli, 17,7 inç merkezi dokunmatik ekrandan oluşuyor ve kaplamanın altına gizlenerek yolcu için üçüncü bir 12,3 inç birimin olmasını bekliyoruz.

Son elektrifikasyon konferansı sırasında Mercedes, EQS SUV’nin daha da lüks bir Maybach versiyonunun piyasaya sürülmesinin planlandığını doğruladı. 

Tıkla Hemen Ara