İngiliz markası EAV, modüler elektrikli minibüsü ortaya çıkardı

İngiliz markası EAV, modüler elektrikli minibüsü ortaya çıkardı

Oxford merkezli elektromobilite şirketi Electric Assisted Vehicles, yeni bir saf elektrikli ticari araç için bir konsept ortaya çıkardı. Buna Hafif Şehir İçi Çözümü veya kısaca LINCS denir. Adından da anlaşılacağı gibi, yoğun bir şehre ve çevresindeki ilçelere hizmet vermek için tasarlanmış bir kentsel dağıtım aracıdır.

LINCS, bir alüminyum kaykay şasi platformu üzerine inşa edilmiştir ve Bicester merkezli EV güç aktarma organı üreticisi Saietta Group’un iki göbek içi elektrik motoru tarafından desteklenmektedir.

İngiliz markası EAV, modüler elektrikli minibüsü ortaya çıkardı
İngiliz markası EAV, modüler elektrikli minibüsü ortaya çıkardı

EAV henüz pilin boyutunu açıklamadı, ancak şirket, faki grup ticari araç kiralama her birimin şehirde maksimum 100 mil menzil için yeterli elektrik depolayabileceğini söyledi. Modüler sistem, pilin kolayca çıkarılabilir olduğu anlamına gelir ve LINCS’in birincil yakıt ikmali kaynağı olarak şarj noktalarından ziyade pil değiştirme istasyonları ile tasarlandığını ima eder. 

LINCS platformu, üstyapı açısından da tamamen modülerdir. 

Sürücü kabini, hem İngiltere hem de Avrupa pazarlarına uyacak şekilde aracın sağ veya sol tarafına vidalanabilirken, arka kısım kapalı bir kamyonet, açık bir pikap veya bir açılır yükleyici olarak yapılandırılabilir.

EAV, LINCS platformunu, otonom özellikli araçlar norm haline geldiğinde hazır olan bir dizi sensör ve yazılımla geleceğe hazır hale getirdiğini söylüyor. Aracın kaportası da tamamen geri dönüştürülebilir kompozit malzemelerden yapılmıştır.

LINCS’in bir başka özelliği de, birden fazla aracın birbirine zincirlenmesine ve Avustralya’nın otoyol ağında bilinen HGV karayolu trenleri gibi çalışmasına izin veren bir “Karayolu Treni” işlevidir. 

LINCS ayrıca, EAV’nin daha küçük, pedalla çalışan, elektrik destekli kurye aracı olan eCargo ile birlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Her iki araçta da, LINCS’in dört, eCargo’nun bir tane taşıyabileceği, şirketin özel olarak tasarlanmış kargo kasaları (EAAVRoRo kutuları olarak adlandırılır) için bağlantı parçaları bulunur.

Buradaki fikir, LINCS’in kasaları kenar mahallelerdeki depodan şehre taşıması, daha sonra bir eKargo filosuna yüklenebilecekleri ve hedeflerine teslim edilebilecekleri – ve firma bu sistemin tek bir minibüse sahip olmaktan daha verimli olduğunu söylüyor. tüm teslimatları çalıştırın.

EAV’nin CEO’su ve kurucusu Adam Barmby şunları söyledi: “Kasabalar ve şehirler gelecekteki yaşam için hayati önem taşıyor. Şehir topluluklarına, içinde faaliyet gösteren ve gelecek için iş, ticaret ve fırsatlar sağlayan işletmelere karşı bir görevimiz var. 

Görevimiz, bu topluluktaki herkes ve her şey için yaşam kalitesini artıran verimli bir ticari ve yolcu taşıma sistemi sağlamaktır. LINCS ve diğer EAV araçları daha iyi, daha güvenli, daha uygun maliyetli ve daha yüksek çevre standardı sağlar. 

Yollardaki mevcut eski (dizel motorlu) araçlardan uzaklaşmak büyük bir kültür değişikliği adımı. Ne de olsa alıştığımız şey bu ve insanlar değişiklikten hoşlanmazlar. Ancak bu değişiklik olmalı ve LINCS, heyecan verici bir kentsel Gelecek Taşımacılığı vizyonuna doğru hareketin önemli bir parçası.”

Tıkla Hemen Ara