Filo Kiralama

İşletme sahipleri genellikle bir faki grup filo kiralama veya doğrudan satın alma kararı ile karşı karşıya kalırlar. İşletmeniz için kiralamanın mı yoksa satın almanın mı daha avantajlı olacağını belirlemek her zaman kolay değildir, bu nedenle bir karar vermeden önce genellikle finans ve araçlarla ilgili tüm bilgileri toplamanız gerekecektir.

Çoğu şirket için doğru karar, araçları kiralamaktır, çünkü genellikle sahibi şirket tarafından bakımları iyi yapılır ve genellikle araçları kiralamak satın almaktan çok daha ucuzdur. İşletmenizde kullanacağınız araçlar için filo kiralama işlemi yaptığınızda, bu araçların kullanım bedelini mutabık kalınan süre için ödersiniz.

Çoğu zaman, kiralama sözleşmeleri birden fazla aracı kapsar ve en az uzun dönem araç kiralama bir veya iki yıl süreyle geçerlidir. Kişisel kamyonlar, kargo kamyonları ve standart binek otomobiller gibi her türlü araç bu şekilde kiralanabilir. Gittikçe daha fazla şirket, kiralamanın finansal olarak kendi avantajlarına çalıştığını fark ederken, aynı zamanda onları bu araçların bakımını yapma ve yola elverişli tutma yükünden de kurtarıyor.

Filo Kiralama | 0539 595 2221 | Filo Araç Kiralama Fiyatları

Filo Aracı Nedir?

Bir filo 2. cl el ticari oto araba telefonu iletişim adres şirketleri firmaları 2021 2022 2023 aracı, bir işletmenin sahip olduğu veya kiraladığı ve genellikle çalışanlar tarafından iş görevlerinin yerine getirilmesinde kullanılan araçlardır. Örneğin, bir satıcının, şirketleri için satış üretmek için kişileri ve müşterileri ziyaret etmek için bir filo aracına sahip olması gerekebilir. Filo araçları, yerel veya eyaletler arasında mal taşımak için kullanılan büyük kamyonlar da olabilir ve bu genellikle bir şirket tarafından kiralanan epeyce kamyonu içerir. Sahip olduğunuz araç filosunun büyüklüğüne bağlı olarak, sorumlulukları filoyu çalışır durumda tutmak ve araçların kötüye kullanılmamasını veya kötüye kullanılmamasını sağlamak olan bir filo yöneticisi tarafından denetlenmesi gerekebilir.

Filo Kiralamanın Avantajları

Filonuzu kiralama başlıca avantajları tüm mali nedenlerle bağlıdır ve tüm işletme sahipleri tutma amacı var çünkü aynı zamanda sunulur güçlü itiraz kiralama, kar maksimize ederken maliyetleri aşağı edilmektedir. Tüm bu araçları satın almak zorunda kalsaydınız, bir araç filosu edinmenin ilk maliyeti çok büyük olurdu, oysa aynı filoyu kiralamak çok daha ucuz olurdu. Filo araç kiralamanın bir diğer büyük avantajı da bu araçlara bakım yapmak zorunda kalmamanızdır.

Araçların bakımının sorumluluğu yine araç sahiplerine ait olduğundan, bakım veya onarım için herhangi bir para yatırmanıza veya bu onarımları yapacak kalifiye personele ihtiyacınız yoktur. Aslında, kiralama, gerçek sahiplik güçlüklerinden herhangi biriyle uğraşmak zorunda kalmadan bir araç filosuna sahip olmanın tüm avantajlarından yararlanmanızı sağlar.

Filo Kiralama | 0539 595 2221 | Filo Araç Kiralama Fiyatları

Filo Kiralama Türleri

Genellikle araç satın almak isteyen şirketlere sunulan sadece iki ana filo kiralama türü vardır. Bu kiralama türlerinin her ikisi de minimum 12 aylık bir süreyi kapsar ve iki veya üç yıl kadar sürebilir. Açık uçlu kiralamalar, satın almaya çalıştıkları araçlara kısa vadeli ihtiyaç duyan şirketler için idealdir. Bu kiralama türünde genellikle kiralamada standart olan 12 ay gibi bir süre vardır ve bu süreden sonra kiralama aydan aya devam ettirilebilir.

Bu, bir kiralama şirketine uzun vadeli bir taahhütte bulunmadan ihtiyacınız olan araçlara sahip olmanızı sağlar. Ancak, açık uçlu kiralamayla ilgili bazı olumsuz yönler vardır; bunlardan ilki, ilk yıl geçtikten sonra, kiralama şirketinin artık bakım veya onarımlardan sorumlu olmamasıdır. Çoğu durumda, açık uçlu bir kiralama, terminal kiralama düzenleme maddesi olarak bilinen şeyi de içerecektir.

Bu madde, şirketten bir araç kiraladığınızda, belirli bir yeniden satış değerini garanti etmekten sorumlu olduğunuzu belirtir. Gerçek yeniden satış değerinin tanımlanan yeniden satış değerinden düşük olduğu ortaya çıkarsa, bu iki rakam arasındaki farkı ödemek zorunda kalırsınız. Kapalı uçlu kiralamalar genellikle en az üç yıllık ve genellikle bundan daha uzun zaman dilimlerini içerir. Kapalı uçlu bir kiralama elde etmek genellikle daha pahalıya mal olur, ancak daha uzun bir zaman çerçevesinin istikrarını taşır.

Bazı kiralama şirketleri, araçlarındaki aşınma ve yıpranma daha uzun bir süreyi kapsayacağı için, kiralanan araçlarda kilometre ücreti ödemenizi şart koşacaktır. Kapalı uçlu bir kiralama taahhüdünde bulunmanın en büyük avantajlarından biri, gerekirse bir terminal kiralama düzenleme maddesinin maliyetini karşılamak zorunda kalmayacağınızdır. Kapalı uçlu kiralamalara bazen geçici kiralamalar denir, çünkü kiracının herhangi bir belirli yeniden satış değeri sağlama yükümlülüğü yoktur.

Filo Kiralama Sizin İçin Uygun mu?

Şu anda, filo araçlarından yararlanan şirketlerin çoğu, genellikle kiralama ve satın almanın tüm yönlerini gözden geçirdikleri ve şirketleri için araç satın almanın en mantıklı olduğunu belirledikleri için bu araçlara sahiptir. Ancak bu, her şirket için en iyi seçim olduğu anlamına gelmez, çünkü koşulları tüm şirketler için farklı olabilir ve tüm bunların dikkate alınması gerekir.

Kiralama yoluyla araç varlıklarınız üzerinde maliyet, amortisman, bakım, onarım ve tasfiye açısından hiçbir kontrolünüz olmadığı doğru olsa da, bir araç filosu edinmenin, onları kiralarken çok daha ucuz olduğu da doğrudur. Bir araç filosu kiralamak için çok fazla para yatırmanız gerekmediğinde , bu, işinizi büyütmek veya günlük işlemleri yürütmek için kullanılabilecek büyük miktarda sermayeyi serbest bırakır.

Birçok şirket için, kiralamanın veya satın almanın doğru olup olmadığını belirlemenin anahtarı, bu ekstra sermayenin işin başka bir yerine yatırılması gerekip gerekmediğini veya araç varlıklarına yatırılması gerekip gerekmediğini düşünmek olacaktır.

lk danışma:

Bu ilk danışma sırasında şirketinizin ihtiyaçlarını analiz edeceğiz ve buna uygun özel bir yönetim programı geliştireceğiz. Maliyet tasarrufunda size yardımcı olmak için gereksinimlerinize ve “ÜCRET YOK” felsefemize dayalı olarak rekabetçi bir özel kiralama oranı oluşturacağız.

Araç Seçici Listesi:

Müşterimizle birlikte, aşağıdaki faktörlere dayanarak ihtiyacınıza en uygun araçları belirleyeceğiz:

 • Güvenilirlik
 • Satış değeri
 • Maliyet
 • İşlev
 • kullanılabilirlik
 • Görüntü Gereksinimleri

Bu değişkenleri kullanarak şirketinizin yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olacağız.

Araç Fiyatlandırma Özeti:

CFS, seçtiğiniz araçların maliyetinin tam bir dökümünü size sağlayacaktır. Araç fiyatlandırma özeti şunları içerir:

 • Taban fiyat
 • Opsiyon fiyatı
 • Toplam tutar
 • Örnek oranları
 • Sağlanan standart ekipman listesi

Araç Siparişi ve Teslimatı

 • CFS, filo odaklı kalifiye bayiler kullanır
 • CFS, aracınızı sürücülerin bulunduğu yere yerleştirmek için filo nezaket dağıtım sistemini kullanır
 • CFS, gerektiğinde üretici sistemi aracılığıyla araç tespitini tamamlayacaktır.
 • Tüm araçlar teslimattan önce mekanik olarak kontrol edilir ve detaylandırılır
 • Sürücülerinizin rahatlığı için tüm lisanslama gereksinimleri sağlanmıştır

İki Yıllık Filo İncelemeleri:

Yılda iki kez müşterilerimize tüm filonun genel bir görünümünü sağlamak için İki Yıllık İncelemeler sunuyoruz. Bu inceleme sırasında, kilometresi aşmış olabilecek sorunlu araçları belirleyeceğiz ve sorunu çözmek için sizinle birlikte çalışacağız. İki Yıllık İncelememiz, sipariş ihtiyaçlarını, tahmini kayıp veya araç satışından elde edilen kazancı tahmin etmede yardımcı olacak ve şirketinizin filonuzu daha iyi anlaması için mükemmel bir yönetim aracıdır.

Çalışanları iş toplantılarına veya ürünleri müşterilere götürmeye ihtiyacınız olsun, süreci basitleştirmek ve süreçte marka bilinirliğini artırmak için şirket arabalarını düşünüyor olabilirsiniz . Ancak, doğrudan bir kurumsal araç filosu satın almak pahalı bir taahhüt olabilir. Bu nedenle, birçok işletme için popüler seçim filo kiralamadır .

Destek Hizmetleri:

Filonuzu daha iyi yönetmenize yardımcı olmak için şunları sunuyoruz:

 • Servis Yardımı
 • Garanti dışı servis yardımı
 • Ağ Yönetim Programı (Tam bir sunum için Hesap Yöneticinize danışın)
  • Bakım ve Genişletilmiş Servis Programları
  • Yakıt Kartları
  • Gider Muhasebesi
  • DMV Kayıt Kontrolleri
  • lisanslama
 • Araç Değiştirme ve Taşıma
 • Bireysel kullanılmış araç incelemesi
 • Tahminin altındaki tüm kullanılmış araç satışlarında müşteri onayı
 • Kiraya veren imha ücreti yok

Filo kiralama rehberi

‘Filo kiralama’ terimi, bir grup aracın kiralanmasını ifade eder. En yaygın olarak, bu hizmet, iyi fiyatlar ve minimum bakım isteyen işletmeler tarafından kullanılır . Şirketiniz ister beş araç ister 5.000 araç talep etsin, filo kiralama en ekonomik ve sorunsuz seçenektir .

Filo kiralama aracı nedir?

Filo kiralama aracı, bir kiralama şirketine ait olan ve bir işletmeye kendi filosunun (grubunun) bir parçası olarak kiralanan bir araçtır. Filo kiralama, bir şirketin belirli bir kiralama süresi boyunca bir dizi aracı aylık ödemelerle kullanmasını sağlar.

Bu araçlar, çalışanlar, teslimat sürücüleri vb. tarafından iş kullanımı ve bazen de kişisel kullanım için kullanılabilir. Kiralama süresi sona erdikten sonra, şirket yenilenmiş bir filo kiralama sözleşmesi ile devam etmeye karar verirse, araçlar iade edilir ve yeni araçlarla güncellenebilir.

Bu , şirketin ihtiyaçlarına bağlı olarak araba kiralama veya kamyonet kiralamayı içerebilir .

Filo kiralama nasıl çalışır?

Bir araç filosu kiralamak göründüğünden çok daha basittir . Bir araç filosunu nasıl kiralayacağınızı öğrenmek için adım adım kılavuzumuzu izleyin.

 1. Filonuz için istediğiniz araç tipini seçin.
 2. Leasing anlaşmanız için teklif almak için bizimle iletişime geçin.
 3. Finansman çekinizi ve finansman başvurunuzu gönderin.
 4. Bu kabul edildikten sonra, araçlarınız tedarikçilerimizden birinden sipariş edilecektir. Aracın ne zaman gelmesinin beklendiğini size bildirmek için sizinle iletişime geçeceğiz.
 5. Ödeme planınızı düzenleyeceğiz ve mali belgelerinizi size e-posta ile göndereceğiz. Bizimle hiçbir zaman yönetici veya işlem ücreti ödemek zorunda kalmayacaksınız.
 6. Ayrıca ihtiyaçlarınıza uygun bir filo yönetim paketi seçme seçeneği de sunulacaktır.
 7. Araçlar bizimle birlikte geldikten sonra size uygun bir teslimat tarihi belirlemek için sizinle iletişime geçeceğiz. Teslimat hizmetimiz her zaman ücretsizdir.
 8. Teslimatın ardından bir araç kabul bildirimi imzalayacaksınız.
 9. Yeni şirket arabalarınızın keyfini çıkarın ve kiralama süreniz boyunca aylık ödeme yapın.
 10. Sözleşmenizin sonunda araçları bize iade edin, sözleşmenizi güncellenmiş bir modelle uzatmaya karar verdiyseniz hemen teslim alabilirsiniz!

Ticari kiralama uygunluğuna ilişkin basit kılavuzumuzla şirketinizin bir kiralama anlaşmasına hak kazanıp kazanmayacağını öğrenin .

Filo kiralamanın faydaları

Şirket araçlarınızı filo kiralamanın sayısız avantajı vardır. Şirketiniz için geçerli olan belirli faktörler, yürüttüğünüz işin türüne ve benzersiz ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır. Ancak, filo kiralamayı düşünmenin başlıca nedenleri şunlardır:

 • Uygun maliyetlidir ve çoğu zaman doğrudan araç satın almaktan daha ucuzdur, çünkü tam değerini değil, yalnızca aracın amortismanını ödersiniz .
 • Leasing, büyük ön maliyetler olmadan bir araç filosu oluşturmanıza olanak tanır .
 • Onarım veya yol vergisi sorumluluğu olmadan sorunsuz araç kullanımı.
 • Markalı şirket araçlarından oluşan bir filo şirketinizin profesyonel görünmesini sağlayacaktır.
 • Bir şirket arabası harika bir çalışan avantajıdır , en iyi yetenekleri cezbeder ve biraz daha düşük maaş teklif etmenize olanak tanır .
 • Kiralama süresi sonunda aracınızı elden çıkarmanıza gerek kalmaz , satış stresi ortadan kalkar .
 • Düzenli güncellemelerle her zaman en son modeli kullanacaksınız, yani en iyi işlevsellik, özellikler ve güvenlik mekanizmalarından yararlanacaksınız .
 • İş amaçlı araç kiralıyorsanız , aylık kiralama maliyetinizden KDV’nin %100’üne kadar geri talep edebilirsiniz .
 • Kiralık bir ticari araç filosu bilanço dışı olabilir.
 • İşletmeler ayrıca , araçların karbon emisyonlarına bağlı olarak, kira bedelini %100’e kadar kurumlar vergisine mahsup edebilir .

Araç kiralamanın avantajları hakkında daha fazla bilgiyi işletme kiralamanın faydalarına ilişkin rehberimizde bulabilirsiniz .

Filo kiralama ile ilgili hususlar

Filo araç kiralamaya devam edip etmemeye karar verirken ve işletmeniz için hangi planın doğru olduğunu seçerken, dikkate alınması gereken birkaç faktör vardır. İşte dikkate alınması gereken birkaç yön:

 • İhtiyaçlarınıza en uygun araç türü hangisidir?
 • Araçları ne amaçla ve ne sıklıkla kullanacaksınız?
 • Aylık geliriniz nedir?
 • Sürücü olarak kaç kişinin dahil edilmesi gerekiyor?
 • Kiralama planınızın ne kadar sürmesini istiyorsunuz?
 • Filo araçlarınızı ne sıklıkla güncellemek ve değiştirmek istiyorsunuz?

Peki ya filo yönetimi?

Filo kiralamanın en önemli avantajlarından biri, araçlarınızdan birinin arızalanması durumunda ekstra maliyet veya rahatsızlık riskinin daha az olmasıdır . Bununla birlikte, filo yönetimi, sahip olunan veya kiralanan herhangi bir şirket araç sisteminin hala önemli bir parçasıdır.

Neyse ki Rivervale Leasing’de size özel filo yönetimi hizmetleri sunarak temel iş görevlerinize odaklanmanızı sağlıyoruz. Uzman filo yönetimi uzmanlarımız, size aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi çözüm sunmak için çalışır:

 • Filo yönetimi stratejisi tavsiyesi ve politika oluşturma
 • 7/24 Sürücü
 • Sabit maliyet veya kullanımda ödemeli araç bakımı
 • Kısa ve orta vadeli kiralama hizmetleri
 • İndirimli araç finansmanı
 • Bakım yönetimi görevi
 • Filo yönetimi (MOT’lar, RFL, Cezalar, MID vb.)
 • Kaza yönetimi
 • Yeşil filo danışmanlığı
 • Hafif Ticari Araç Danışmanlığı
 • Yakıt yönetimi
 • Araç takip ve izleme
 • Araç depolama ve yeniden tahsis dahil araç lojistiği
 • Gri filo yönetimi
 • Personel avantajı çözümleri – tercihli araç indirimleri ve hizmetleri
Tıkla Hemen Ara