Ticari Marka Başvuruları Altı Yeni Rivian Modelinde İpucu

Ticari Marka Başvuruları Altı Yeni Rivian Modelinde İpucu

Rivian, ürününü henüz piyasaya sürmemiş olsa da macera tabanlı elektrikli faki grup araçlarıyla otomotiv dünyasında adından söz ettiriyor. Bununla birlikte, şirket defne üzerinde durmuyor ve gözleri geleceğe çok fazla bakıyor. Bu çok açık, başlangıç ​​​​son zamanlarda potansiyel gelecekteki modeller için altı yeni ticari marka başvurusunda bulundu.

Haber bize Rivian Owners Forum’dan geliyor ve kullanıcılar bu başvuruların gelecekteki olası araçlar hakkında spekülasyon yapıyor. Şirket, R3T, R4T ve R5T’nin yanı sıra R3S, R4S ve R5S için ticari markalar için başvuruda bulundu. Şirketin ilk araçlarının R1T kamyonet ve R1S SUV olacağı göz önüne alındığında, isimlendirme şeması takip edilirse, bunun üç kamyon ve üç SUV’u yansıtacağından şüphelenilebilir. 

Ticari Marka Başvuruları Altı Yeni Rivian Modelinde İpucu

R1T, tekrarlanan gecikmelerden sonra birkaç ay içinde, SUV kardeşi R1S ile bir süre sonra gelecek. R1T tam boyutlu bir pikap olmadığı için, gelecekteki Rivian tekliflerinin neler olabileceğine dair yorum için biraz yer bırakıyor. R1T ve R1S’nin altında daha küçük araçlar için kesinlikle yer var, potansiyel olarak küçük ve orta boy bir teklif bile. Belki daha az olası olsa da daha büyük bir seçenek de mümkündür.

Alternatif olarak, daha yüksek numaralı araçlar bunun yerine farklı kullanım durumlarına odaklanabilir, bazıları saf arazi performansına yönelirken, diğerleri daha fazla yol üzerinde, lüks bir odaklanmaya yönelebilir. Tabii ki daha fazla ayrıntı ortaya çıkana kadar jüri dışarıda kalacak. Bu aşamada hepsi spekülasyon, ancak Rivian’ın sunmayı planladığı mevcut modellerin altına üç küçük SUV ve kamyonun sığacağını hayal etmek zor.

Ticari marka başvuruları

Rivian’ın kurucusu R,J ile daha önceki bir röportajla örtüşüyor. Bu yılın başlarında Bloomberg tarafından yayınlanan Scaringe . Bu tartışmada Scaringe, Rivian’ın 2025 yılına kadar şirketin diğer otomobil üreticileri için ürettiği araçları içermeyen altı model piyasaya sürme planlarından bahsetti . Ticari markalar için başvuruda bulunulmasına rağmen henüz resmi olmadıklarını belirtmekte fayda var. ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nin yeni bir ticari markayı imzalaması genellikle birkaç ay alır, bu nedenle Rivian’ın daha beklemek için biraz zamanı vardır.

ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi arama yardımcı programından elde edilen sonuçları bağlantıya bağlamak mümkün değildir , ancak “RIVIAN” için bir sorgu, biraz araştırma yaparak altı ticari markayı size bulacaktır. Ayrıca, birkaç yıl önce R2S ve R2T adlarının ticari markaları için başvuruda bulundu; bu, bu makalenin ikinci paragrafından bu yana numaralandırma şemasındaki boşluğu kaşınanları biraz rahatlatacaktır.

Tıkla Hemen Ara