Hennessey, 1000bhp Chevrolet Camaro ile 30. yılını kutluyor

Hennessey, 1000bhp Chevrolet Camaro ile 30. yılını kutluyor

Hennessey’nin hardcore ‘Exorcist’ oyununun sınırlı sayıda çalışması, ısmarlama tasarım ipuçları ve 883 lb ft tork alıyor

ABD merkezli Hennessey , Chevrolet Camaro’nun 30. yıl dönümünü kutlamak için 1000 hp ve 883 lb ft’lik sınırlı sayıda üretilen bir ‘Exorcist’ versiyonunu üretecek.  

Hennessey Exorcist 30th Anniversary Camaro  , 135.000 $’dan (97.000 £) fiyatlandırılır ve ısmarlama hatıra rozeti ve benzersiz bir kırmızı ve siyah boya şeması ile ‘standart’ Exorcist’ten ayrılır. Her faki grup ticari araç kiralama , arabanın şasi plakasında yazılı olan ayrı bir yapı numarası alacaktır. 

Hennessey, 1000bhp Chevrolet Camaro ile 30. yılını kutluyor
Hennessey, 1000bhp Chevrolet Camaro ile 30. yılını kutluyor

Özel sürüm model, yükseltilmiş valf yayları, girişleri, kaldırıcıları ve itme çubuklarıyla birlikte stok Exorcist ile aynı yükseltilmiş süper şarj cihazına, yüksek akışlı hava emme sistemine ve özel eksantrik miline sahiptir. Araç ayrıca standart Camaro üzerinden yüksek akışlı bir katalitik konvertör ve bir HPE motor yönetimi kalibrasyonu alır. 

“Exorcist, Amerikan kas arabasının özüdür ve gezegendeki hemen hemen her arabayı utandıracak çevrim dışı performansa sahiptir. Hennessey CEO’su John Hennessey, 1991’den beri hızlı arabaları daha hızlı yapıyoruz, bu nedenle 30. Yıl Exorcist’imiz bildiğimiz her şeyi vahşi bir süper araba avcısında bir araya getiriyor” dedi.

1000 beygirlik modelin performansı değişmedi, bu nedenle 217mph’lik bir maksimum hızı ve 2,1sn’lik sprint’i 60mph’ye koruyor. 

Özel sürüm model, manuel veya otomatik şanzıman seçenekleriyle dönüştürülebilir veya coupé olarak belirtilebilir. Firma, hem ABD hem de dünya çapındaki müşteriler için mevcut olduğunu söylüyor. 

30 özel sürüm model, markanın Dodge Demon’a rakip olarak 2017’de satışa sunulan Exorcist’in 100 otomobillik üretim serisini tamamlayacak .

Tıkla Hemen Ara